10 Ekim 2014 Cuma

İlginç Ölümler

1. Jake Fen isimli Macar adam, esini korkutmak için kendini asmış pozu verdi. Eve gelen eş kocasını o halde görünce bayıldı. Kapıyı açık gören komsu kadın içeri girince iki cesetle karsılaştığını sanıp evi soydu. Topladıkları ile çıkarken Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın korkudan öldü. Jake beraat etti.

2. New York'ta 5'inci caddede bir adama araç hafifçe çarptı. Adama bir şey olmamıştı. Şoförle konuştu ve kalkacakken olayı gören biri yanına gelerek, kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyleyince yeniden aracın önüne yattı. Araç sürücüsü ise adamın gittiğini düşünerek gaza bastı ve adam öldü.

3. Bayan Carson Amerika’nın New York kentinde yasıyordu. Bir gün eğlenmek için cenaze isleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon etti ve Bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldüğünü söyledi. Aile hemen koştu. Bu sırada tabutun içinde yatan Bayan Carson birden doğruluverdi. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü.

4. Romollo Ribaldo işsizdi. Pisa kentinde oturan 42 yasındaki bu İtalyan bir gün, tabanca ile intihar etmeye hazırlandı. Esi onu engellemek için dil döktü. Sonunda Romolo ağlamaya başladı ve intihardan vazgeçip silahını yere fırlattı. Ateş alan tabancadan çıkan mermi esine isabet etti ve esi öldü.

5. Buenos Aires'te karısına sinirlenip, onu öldürmeye karar veren adam, otelin 23. katındaki odalardan karısını aşağı atar. Kadın elektrik tellerine takılır. İşini sağlama almak isteyen adam karısının peşinden atlar. Tellere tutunamaz, yere çakılır. 

6.Mısırlı çiftçi, Nil Nehrine düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu atlar suya. O da girdaba kapılır. Beraberce yardım isterler. Derken adamın kızı, karısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır. 

7. Iraklı terörist Khay Rahnajet, içinde bomba olan paketi postayla suikast adresine göndermeye kalkar. Ancak yeterli sayıda pul yapıştıramadığı için, paket ev adresine geri gönderilir. İçinde bomba olduğunu unutan acemi terörist paketi açar ve sonrası malum! 

8. Astronot biliminde çığır açan Danimarkalı bilim adamı Tycho Brahe, vaktinde tuvalete giremediği için öldü. On altıncı yüzyılda yemek bitmeden  sofradan ayrılmak hakaret sayılırdı. O gece şölene gelmeden önce tuvalete girmeyi unutmuştu. Yemekte içkiyi fazla kaçıran Brahe izin isteyemeyecek kadar nazikti. İdrar kesesi patlayan bilim adamı 11 gün acı çektikten sonra öldü. 

9. Güney Afrika'nın Cape Town şehrindeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. Üstelik ölümlerin hepsi cuma günleri, 311 numaralı yoğun bakım  odasında gerçekleşiyordu. Hemşireler ve doktorlar, buna bir çözüm bulamayınca devreye polis girdi; araştırmalar sonuç vermedi, sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Uzmanlar odanın havasını bakterolojik olarak kontrol ettiler. Sonuç sıfırdı. Bu arada ölümler devam etti. Sonunda, oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. Cuma sabahları saat 06.00 'da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu. İşini bitirdikten sonra cihazın fişini tekrar takıyordu ama.

10. ABD'nin Alabama eyaletinde 25 yaşındaki bir asker tükürme kurbanı oldu. Pencere kenarında oturarak tükürdüğünü sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan bir asker, dengesini kaybedip 11.kattan düşerek hayatını kaybetti.